Десетте најубави плажи во светот [галерија]

by ugostitelstvo.mk
плажи и сонце

Магазинот TripAdvisor ја прогласи бразилската плажа Ваја do Sanco за најдобрата плажа на светот. Плажата се наоѓа на архипелагот Fernando de Noronja каде можете да пристигнете само со траект. Нејзината плаво зелена вода е преполна со корални гребени, кои нудат прекрасни глетки за сите љубители на нуркањето. Во прилог ви ги прикажуваме останатите најдобри плажи на светот. 

[metaslider id=6564]

Слични написи