Најскапиот сладолед на светот.

by ugostitelstvo.mk

“Black Diamonda” е името на најскапиот сладолед на светот истиот чини ни помалку ни повеќе туку 817 УС Долари. Овој сладолед се служи во кафе барот ,,Scoopi,, во Дубаи.Сладоледот е направен од ванила од Мадагакар во комбинација со скапоцен ирански Шафран и парчиња од италијански црн тартуф, се разбира неизбежен детал е златото наменето за јадење од 23 карати. Ова чудо од сладолед се служи во оргинална Версаче чинија и лажичка која гостинот ја добива на поклон.

Слични написи