Поховани пилешки стапчиња

by ugostitelstvo.mk
крцкаво пилешко

Состојки:

 • 250 г. бело пилешко месо
 • 2 јајца
 • брашно
 • сусам
 • Подготовка:

  1.Пилешкото место се сече на стапчиња и се посолува.

  2.Потоа се тркала во брашното, па во изматените јајца.

  3.На крајот во сусамот.

  4.Истото се пржи на загреано масло.

  Слични написи