Рум колач

by ugostitelstvo.mk
рум колач

Состојки:

  • 400 грама неутрална павлака
  • 2 кесички желатин
  • 100 грама маргарин
  • 250 грама шеќер во прав
  • екстрат од рум
  • 200 грама кокос
  • 300 грама чоколада за готвење
  • 5 лажици масло.

Подготовка:

Павлаката и маргаринот ставете ги да се готват и додадете го шеќерот во прав. Кога смесата ќе почне да врие, тргнете ја од рингла и додадете ги претходно стопениот желатин и рум и добро измешајте. На крајот додадете го кокосот и измешајте го со масата. Во една правоаголна тепсија обложена со фолија ставете ја смесата и оставете ја да се олади. Најдобро е така да остане во текот на ноќта. Кога ќе се стегне, превртете ја смесата на даска за сечење која треба да ја прекриете со хартија за печење. Исечете ги саканите форми и големини и прелејте ги со чоколадо. Декорирајте по желба.

Слични написи