Салата со риба, грав и компир

by ugostitelstvo.mk
риба

Состојки:

  • 250 г. компир
  • 250 г. грав
  • 4 кисели краставички
  • сол
  • бибер
  • 250 г. риба
  • 250 г. мајонез
  • 50 г. маслинки

Подготовка:

Компирот, гравот и рибата згответе ги посебно и почекајте да се оладат. Кога ќе се олади исечете ги на коцки. Исто исецкајте ги и киселите краставички и маслинките. Посолете и побиберете по вкус, па додадете мајонез и добро промешајте ги сите состојки да се соединат.

Слични написи