Плескавици со тиквички и пармезан

by ugostitelstvo.mk

Состојки:

  • 1 голема рендана тиквица
  • чаша рендан пармезан.
  • чаша презла
  • лажичка морско оревче
  • лажичка чили пиперка
  • чешне лук
  • јајце
  • сол и бибер

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки,  со смесата формирајте мали плескавици и гответе ги на скара, или пржете ги во тава.

Слични написи