Салата од моркови со нане

by ugostitelstvo.mk
салата со моркови

Состојки:

  • 150 г моркови
  • 2 стапчиња нане
  • 1 лажица маслиново масло
  • оцет по вкус
  • сол по вкус

Подготовка:

  1. Ги чистиме и лупиме морковите, а потоа ги ставаме во сад.
  2. Го чистиме и сецкаме нането, па го додаваме  кон морковите.
  3. Потоа ги додаваме маслото, оцетот и солта.
  4. Промешајте и сервирајте.
  5. Ви посакуваме добар апетит!

Слични написи