ЛУТ СОС ЗА ШПАГЕТИ

by ugostitelstvo.mk

Исецканиот кромид и лук се ставаат на загреано масло и се пропржуваат. Се става и димената сланина исечена на коцки. Одкако ќе се запржи го додаваме виното и оставаме да се динста додека не испари виното. Потоа се додава ситно исецканиот домат и лутите пиперчиња и се остава на оган уште 15 мин. Посолувате по желба. Го додавате исецканиот магдонос, ренданиот кашкавал и исцедените шпагети.

Потребни состојки:

  • 100 гр димена сланина
  • 2-3 лути пиперки
  • 1 dl црно вино
  • 2 чешниња лук
  • 1 главица кромид
  • 400 гр домати
  • 70 гр тврд кашкавал
  • Маслиново масло
  • Сол, бибер
  • Магдонос

Слични написи