Торта во три бои за сите љубители на чоколадото

by ugostitelstvo.mk
ugostitelstvo.mk

Состојки:

 •  150 г. црна чоколада
 •  60 г. путер
 •  3 јајца
 •  лажица брашно
 •  3 лажици шеќер

За три фила:

 • по 100 г. бела, млечна и црна чоколада
 •  пола кесичка ванилин шеќер
 •  500 г. немасен кремсир
 •  2 лажички шеќер
 •  500 мл. слатка павлака

Прелив:

 •  50 г. млечна и црна чоколада
 •  коцка путер

Слични написи