Медитерански омлет

by ugostitelstvo.mk
омлет, јајца, храна

Состојки:

  • 1 лажичка маслиново масло
  • 1/2 чаша ситно исечкани шери домати
  • 1 лажица исечкано младо кромитче
  • оригано
  • 2 лажици фета сирење
  • 1 лажица ситно исечкани црни маслинки
  • 2 големи јајца
  • сол по вкус

Начин на подготовка:
Запржете ги доматите, кромитчето ориганото, додека не омекнат доматите. Тргнете ги од оган и додадете го сирењето и маслинките. Во друга тава направете омлет и наполнете го со смесата.

Слични написи