5 романтични Мартини пијалоци за денот на вљубените

by ugostitelstvo.mk

Вашите готвачки способности и имагинација можете да ги искористите во кујната, а секако и во барот доколку сакате некого пријатно да изненадите. Доколку сеуште се немате одлучено кој пијалок да го подготвите за вашите сакани, одбравме за вас 5 мартини пијалоци кои брзо и лесно можат да бидат на вашe.

1.Saint Valentine

свети валентин

Доколку беше потребно да се избере еден коктел кој ќе се послужува ширум светот на денот на вљубените тогаш тој треба да биде Saint Valentine. Покрај тоа што го има соодветното име за овој ден, коктелот изобилува со прекрасна боја и вкус е направен од коктел мајсторот David Wondrich. Комбинацијата од бел рум, ликер од портокал и свежо цеден лајм е вистинскиот вкус на љубовта.

2. Manhattan Love Story

photo_valnetine_cocktail

Структурите на саќето и вискито ќе се соединат заедно во совршена хармонија од каде ќе излезе вкусот на овој коктел, проследен со мал вкус на ѓумбир, овој коктел е идеален да го споделите со вашите сакани.

3. Marriage of Figaro

figaro

Додадете малку виски и смоква, а вие ќе добиете еден импресивен коктел. Смоквата позната како природен афродизијак во природна спојка со алкохолот ветуваат многу. Токму затоа овој коктел може да се прогласи за апсолутен победник.

4. Menage a XXX

koktel

Коктелот изобилува со сладок вкус, а се почнува со XXX Salted Caramel Whiskey. Покрај вискито, во состојките на овој пресладок коктел се вклучуваат и чоколадниот сируп, чоколадниот прелив како завршеток на коктелот и почеток на една незаборавна вечер.

5.Bed of Roses

Bed_of_roses

Сеуште можете некого да изненадите со овој коктел, Јегермајстерот е одличен пијалок кој можете да го измешате, а токму овој коктел е доказот за таа совршена спојка. Коктелот полн со билки и мал допир на гренадин и цитрон ќе добиете чаша полна со љубов.

Слични написи