Зимска салата со јаболка и чедар кашкавал

by ugostitelstvo.mk

Состојки: 

  • 1 марула, исецкана на парчиња
  • 1 јаболко, исецкано на резанки
  • 1 мала црвена зелка, исецкана на мали долгнавести ленти
  • пола шоља ореви
  • чедар кашкавал, количински додадете по ваш вкус

Измешате малку оцет со маслиново масло заедно со сол и бибер, и едноставно
прелијте ја салатата.

Слични написи