Салата од макарони со туна

by ugostitelstvo.mk

Состојки:​

  • 1 ќесе макарони
  • 1 лименка мелена туна​
  • 4-5 лажици мајонез​
  • Грашок, по желба

Подготовка:

Макароните се варат, другото се меша и се јаде.

Слични написи