После 7 години Chivas Regal го претставија својот нов произовод

by ugostitelstvo.mk

Како првото луксузно виски во светот, Chivas Regal на светот му го претстави својот нов пијалок Chivas Regal Extra.

Chivas-Regal-ExtraНадополнувајки ја својата колекција на премиум шкотско виски, Chivas Regal Extra е еден од најбогатите пијалоци со силен вкус и мирис, направен специјално за оние кои бараа нешто различно во оваа класа.

Chivas Regal Extra е специјална селекција на зрело виски чувано во Olorso буриња заедно со најретките резерви на овој бренд, а резултатот е неверојатен богат и остроумен вкус со потпис на Chivas кој има состојки од презреани круши, карамела и ѓумбир.

„Ова е нашата прва обработка по пауза од 7 години, квалитетот на пијалокот се крие во богатиот и великодушен вкус кој е добиен од мешавина на повеќе различни пијалоци. Овој процес обезбеди длабок вкус на виски и покажа дека карактерот на овој уникатен спој донесе ново ниво на Chivas.“

Colin Scott – master blender во Chivas Regal. 

 

Слични написи