Бифтек со печурки [видео]

by ugostitelstvo.mk

Познатиот хрватски готвач Алмо Чатлак познат како Cro Chef во овој видео рецепт ќе ви покаже како да го приготвите вкусниот бифтек со печурки.

Слични написи